سئو چیست؟

عبارت SEO مخفف سه کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. یعنی مجموعه ای از فعالیت ها در طراحی و کدنویسی سایت، تولید محتوا، تعیین استراتژی و همچنین لینک سازی داخلی و خارجی را انجام می دهیم تا جایگاه بهتری در جستجوی گوگل کسب کنیم. فاکتورهای متعددی وجود داند که در جایگاه و سئوی سایت تاثیر گذارند. از تولید مختوای یونیک و استاندارد تا ساختار سایت و لینک های ورودی همگی تاثیر مستفیم بر بهبود رتبه سایت دارند.

 

اهمیت سئو سایت

به دلیل همه گیری استفاده از اینترنت و جستجو در موتورهای جستجو، برای رسیدن به پاسخ سریع سوالات و یا خرید یک محصول نتایجی که به کاربر نمایش داده می شود از اهمیت بالایی برخوردار است.

سرمایه گذاری در حوزه سئو به ما این امکان را می دهد که در زمانی درست به مخاط معرفی شده و نیاز او را برطرف سازیم.

 

دلیل نیاز به سئو

شاید برای بسیاری از شما این سوال پیش بیاید که گوگل یک ربات هوشمند است، پس چرا باید با وجود محتوای ارزشمند باز هم استانداردهای سئو را رعایت کنیم؟ این نکته را فراموش نکنیم که علاوه بر کیفیت محتوا، رتبه بندی آنها بر اساس نمایش کاربر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

ثبت درخواست پروژه سئو

 

مراحل سئو

  1. سئو تکنیکال

سئوی تکنیکال همانطور که از نامش پیداست فعالیت های فنی مربوط به سایت است که برای موتورهای جستجو دارای اهمیت است. مجموعه فعالیت هایی که سبب افزایش سرعت سایت، فهم مطالب سایت توسط ربات ها و... می شود شامل سئوی تکنیکال است.

  1. بازاریابی محتوا
  2. لینک سازی هدفمند

 

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

سئو کلاه سفید مطمئن ترین روشی است که تنها با رعایت دستورات و قوانین موتور های جستجو و گوگل در مدت زمان طولانی به نتیجه می رسد. این روش، برای افرادی است که میخواهند روی سایت خود سالیان سال درست و اصولی کار انجام دهند و به نتیجه مطلوب برسند.

اگر قصد دارید بدون شکستن قوانین گوگل به نتیجه ای مطلوب برسید، انجام روش‌های زیر به شما پیشنهاد می‌شود :

  1. محتوای باکیفیت
  2. بروزرسانی مطالب قدیمی
  3. فعالیت در شبکه های اجتماعی
  4. بک لینک های معتبر

زمانی که می توانیم با رعایت قوانین و ضوابط گوگل و بهینه سازی سایت به راحتی به نتیجه ی خوبی دست یافت استفاده از سئوی کلاه سیاه کاری اشتباه است.

سئو کلاه سیاه مجموعه ای از تکنیک ‌ها برای کسب جایگاه سریع در نتایج جستجو است که با استانداردها و الگوریتم‌‌های پیشنهادی گوگل در تضاد است.